Dolaplara ışık şeritleri nasıl kurulur ve önlemler

January 5, 2024

hakkında en son şirket haberleri Dolaplara ışık şeritleri nasıl kurulur ve önlemler

Dolaplara ışık şeritleri nasıl kurulur ve önlemler

 

İlk önce kurulması gereken ışık şeridinin uzunluğunu belirleyin ve sonra tam sayıya kesin; - Genellikle, ışık şeridinde her metreye küçük bir makas işareti olacaktır,ve sadece kurulum sırasında işaret kesmek olabilir. Sonra boyutuna göre yuvalar yapın; sonra delikleri delin Kablolama için, raf dolabının küçük ahşap kare delikleri delmek için bir elektrikli matkap kullanabilirsiniz,Güç kablosunu yuvaya sok., kabloları yönlendirmek için raf üzerinde boşluklar yapın ve kabloların geçmesine izin vermek için arka panelde küçük delikler açın.Kurulum sırasında ışık şeridi düzenlemek gerekir; dışarıya bakan aydınlatılmış parçaya dikkat edin, sonra onu ışık havuzuna koyun ve yakındaki güç kaynağını bağlayın.

 

Işık şeridi kurmak için dolaba nasıl yuva açılır?


1. Kurulması gereken ışık şeritinin uzunluğunu belirleyin ve sonra tam sayıya kesin. Genellikle, ışık şeritinde her metreye küçük bir makas işareti olacaktır.Sadece kurulum sırasında işaretini kesebilirsiniz.
2. Boyutuna göre yuva;
3Kablolama için delik açmak için, raf dolabının küçük ahşabında delik açmak için elektrikli bir matkap kullanabilirsiniz, elektrik kablosunu ışık havuzuna sokun, kablolama için rafın üzerinde yuvalar yapın,ve tellerin geçmesine izin vermek için arka panelde küçük delikler açın.
4. Çivi veya yapıştırıcı ile ışık şeridi sabitleyin. kurulum sırasında ışık şeridi düzenlemek gerekir; dışarıya bakan aydınlatılmış bölüm dikkat,Sonra da ışığın yuvasına koy ve yakındaki güç kaynağını bağla..

 

Işık şeridi nasıl seçilir?


1. LED ışık şeritleri son yıllarda LED teknolojisinin gelişimiyle doğdu. LED ışık şeritleri olmadığı zaman, T4 ve T5 lamba tüpleri arka ışıklandırma için kullanılır,fakat T4 ve T5 lamba borularının en küçük boyutu 0'dur..3 metre. , yani 0.3 metreden daha azsa, karanlık bir alan kalır, ancak LED ışık şeridi eşit ışık yayar ve gerçek uzunluğa göre kesilebilir, bu çok uygundur, artı kırmızı,yeşilGünümüzde T4 ve T5 tüpleri nadiren kullanılıyor.Bunun yerine LED ışık şeridi kullanılıyor.!
2. LED ışık şeritinin parlak rengi aslında LED ışığının parlak rengidir. Yukarıda tanıtıldığı gibi, LED lambaları kırmızı, sarı, mavi, yeşil, beyaz,sıcak beyazGenel olarak, sıcak beyaz ışık çoğunlukla evlerde kullanılır çünkü çok sıcak bir atmosfer yaratabilir.

 

Ne tür ışık şeritleri var?


1. 3528 ışık şeridi ve 5050 ışık şeridi. Şu anda yaygın olarak kullanılan LED ışık şeridi türleri 3528 ve 5050 ışık şeridi (3528 LED ışık kaynağının boyutunu ifade eder,32 mm uzunluğunda ve 28 mm genişliğinde, ve 5050 hem uzunluğu hem de genişliği 50 mm ile LED ışık kaynağına atıfta bulunur), ikisi arasındaki fark bir yandan boyut, diğer yandan 5050 lamba boncuklarında 3 LED yonga vardır,3528'de sadece 1 LED çipi varken, aynı sayıda lamba boncukları var.
Bu koşullar altında, 5050 LED ışık bandının parlaklığı 3528 LED ışık bandının 3 katıdır, güç de 3 kattır ve fiyat da daha pahalıdır.