LEDLED kurulum kılavuzu

December 29, 2023

hakkında en son şirket haberleri LEDLED kurulum kılavuzu

LED kurulum kılavuzu

 

1İç mekan tesisatı:

 

LED ışık şeritleri iç dekorasyon için kullanıldığında, rüzgar ve yağmura dayanmak zorunda değiller, bu nedenle kurulum çok basittir.Guanghong Electronics tarafından üretilen LED ışık şeritlerini örnek alın.. Her LED ışık şeridi arkasında kendi kendine yapışkan 3M çift taraflı bant vardır. kurulum sırasında, doğrudan 3M çift taraflı bant yüzeyinde çıkartmak olabilir,ve sonra gerektiği yerde ışık şeridi düzeltmek. Nerede kurmak için, sadece elinizle düz basın. Eğer bazı yerler döndürülmesi gerekiyorsa veya çok uzunsa, ne yapılması gerektiğine gelince, çok basittir.LED ışık şeridi, seri ve paralel olarak 3 LED'den oluşan bir gruptan oluşan bir devre yapısıdır. Her 3 LED kesilebilir ve ayrı ayrı kullanılabilir.


2Dış mekan kurulumları:

 

Dış mekanizma rüzgar ve yağmura maruz kalacaktır. Eğer sabitlemek için 3M yapıştırıcı kullanılırsa, 3M yapıştırıcı zamanla azalır ve LED ışık şeridi düşmesine neden olur.Dış mekan kurulumunda sıklıkla düzeltmek için kart yuvaları kullanılırKesme ve bağlantı gerektiğinde, yöntem, iç mekan kurulumunda olduğu gibi aynıdır.Ancak, bağlantı noktalarının su geçirmezliğini güçlendirmek için ek su geçirmez yapıştırıcı gereklidir..


3Güç kaynağı bağlantı yöntemi:

 

LED ışık şeritlerinin genel voltajı DC 12V'dir, bu nedenle bir anahtarlama güç kaynağı gereklidir.Güç kaynağının boyutu LED ışık şeritlerinin gücüne ve bağlantı uzunluğuna göre belirlenir.Eğer her LED ışık şeridi bir güç kaynağı tarafından kontrol edilmesini istemiyorsanız, ana güç kaynağı olarak nispeten yüksek güçlü bir anahtarlama güç kaynağı satın alabilirsiniz.ve sonra paralel olarak tüm LED ışık şeritleri tüm giriş güç kaynakları bağlamak (kable boyutu yeterli değilse, ayrı ayrı uzatabilirsiniz). Hepsi ana anahtarlama güç kaynağı tarafından beslenir. Bunun avantajı merkezi olarak kontrol edilebilmesidir.Kötülük, tek bir LED ışık şeritinin aydınlatma etkisini ve anahtar kontrolünü gerçekleştiremediğidirKullanılacak belirli yöntemi kendiniz ölçebilirsiniz.


4Kontrolör bağlantı yöntemi:

 

LED marquee şeritleri ve RGB tam renkli ışık şeritleri değişen efektleri elde etmek için bir denetleyici kullanmalıdır ve her denetleyici kontrol mesafesi farklıdır.Basit bir kontrolörün kontrol mesafesi 10-15 metre., uzaktan kumandanın kontrol mesafesi 15-20 metre ve en uzun mesafe 30 metre kontrol edilebilir.LED ışık bandının bağlantı mesafesi uzunsa ve denetleyici bu kadar uzun bir ışık bandını kontrol edemezse, o zaman bir güç güçlendirici çalmak için gereklidir.


5. LED ışık şeritlerinin bağlantı mesafesine dikkat edin:

 

Genel olarak, 3528 serisi LED lambalarının en uzun bağlantı mesafesi 20 metre, 5050 serisi LED lambalarının en uzun bağlantı mesafesi ise 15 metre.Eğer bu bağlantı mesafesi aşılırsa, LED ışık şeridi kolayca ısı üretir, bu da LED ışık şeridinin kullanım esnasındaki kullanım ömrünü etkiler.kurulum sırasında üreticinin gereksinimlerine uygun olarak yapılmalıdır., ve LED ışık şeritleri aşırı yüklenmemelidir.