LED sihirli ışık şeritlerinin on avantajı

December 25, 2023

hakkında en son şirket haberleri LED sihirli ışık şeritlerinin on avantajı

LED endüstri teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, LED esnek ışık şeridleri çevre dostu, küçük boyutlu ve son derece güvenilirdir.Fonksiyonlar diğer özelliklerden yavaş yavaş vurgular.Elektrik faturalarının yüksek olduğu ve kullanım sürelerinin uzun olduğu uygulamalarda, LED esnek ışık şeritleri hızla pazarın yeni favorisi haline geldi.

 

Şu anda, ülkemde LED aydınlatma endüstrisi hızla gelişmiş ve LED esnek ışık şeridleri yüksek derecede dikkat çekmiştir.LED sihirli ışık şeritleri aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 

1.Güvenlik: LED sihirli ışık şeridi düşük voltajlı DC 12V ve 24V güç kaynağı voltajı kullanır, bu nedenle kullanımı çok güvenlidir. Hem yaşlılar hem de çocuklar herhangi bir güvenlik tehlikesi yaratmadan güvenli bir şekilde kullanabilirler.

 

2.Çevre Koruması: LED sihirli ışık şeritinin malzemesi LED veya FPC olsun, hammaddelerin hepsi çevre dostu malzemeler,Geri dönüştürülebilir ve yaygın kullanım nedeniyle çevreye kirlilik ve zarar vermez.

 

3.Süper enerji tasarrufu: 1210 LED sihirli ışık şeritinin gücü metre başına sadece 4.8W ve 5050 LED sihirli ışık şeritinin gücü metre başına 7.2W'dur.Güç birkaç kat daha düşük.Etkisi çok daha iyi.

hakkında en son şirket haberleri LED sihirli ışık şeritlerinin on avantajı  0

hakkında en son şirket haberleri LED sihirli ışık şeritlerinin on avantajı  1

4.Saf renk: LED sihirli ışık şeridi, yüksek parlaklıklı SMD LED'yi ışık yayıcı eleman olarak kullanır, bu nedenle LED ışık yayıcı elemanların avantajlarına sahiptir ve ışık rengi saf, yumuşak ve parlama içermez.Hem dekorasyon hem de aydınlatma amacıyla kullanılabilir..

 

5.Düşük kalorik değer: LED sihirli ışık bileşeni tarafından yayılan ışık LED'dir. Tek bir LED'in gücü çok düşük olduğundan, genellikle 0.04 ~ 0.08W, ısı değeri yüksek değildir.Sadece balık akvaryumunda dekoratif aydınlatma olarak kullanılabilir değil, büyük miktarda ısı üretmeyecek, su sıcaklığının yükselmesine neden olacak ve süs balıklarının büyümesini etkileyecektir.

 

6.Uzun ömürlü: LED sihirli ışık şeritinin normal kullanım ömrü 80.000 ila 100.000 saat. Eğer günde 24 saat sürekli çalışırsa, ömrü neredeyse 10 yıl olacaktır.LED hayalet ışık şeritlerinin ömrü geleneksel lambaların birkaç katıdır..

 

7.Esneklik: LED sihirli ışık şeridi, kırılmadan istediği gibi bükülebilen ve çeşitli reklam modelleme ihtiyaçları için uygun olan çok yumuşak FPC'yi substrat olarak kullanır.

hakkında en son şirket haberleri LED sihirli ışık şeritlerinin on avantajı  2

8.Kolay kurulum: LED sihirli ışık şeritleri kurulumu çok kolaydır. Sabit klipler, tel çukurları, demir teller, demir ağlar vb. ile çeşitli destek yüzeylerine kurulabilirler.Çünkü LED sihirli ışık şeridi hafif ve ince., çift taraflı bant sabit işlevleri elde etmek için de kullanılabilir. Profesyoneller olmadan kurulabilir ve gerçekten DIY dekorasyonun eğlencesinden keyif alabilirsiniz.

hakkında en son şirket haberleri LED sihirli ışık şeritlerinin on avantajı  3

 

 

9Su geçirmez: LED ışık şeridleri su geçirmez için IP20, yüzeydeki yapıştırıcı için IP65, silikon kabuk için IP67 ve yapıştırıcı ile kabuk için IP68 olarak sınıflandırılır.Farklı kullanım ortamlarında farklı su geçirmezlik seviyeleri kullanılabilir..

hakkında en son şirket haberleri LED sihirli ışık şeritlerinin on avantajı  4

 

10Sağlık: Son yıllarda bilim adamları, aydınlık bir ortam sağlamak için görünür ışık yaymanın yanı sıra,Işık kaynakları ayrıca insan derisine zarar verebilecek farklı dalga boylarında ışık üretebilir.Ayrıca, ışık, pineal bezin üçüncü tip duyu hücreleri (ipRGC) aracılığıyla melatonin salgısını da düzenleyebilir.Bu sayede vücudun fizyolojik ritmini ayarlar.. Işık, görsel ve görsel olmayan etkiler yoluyla insan sağlığını değişik derecelerde etkiler. Bu nedenle, sağlığı savunmak, ışığın biyolojik güvenliğini vurgulamak,ve ışığın kalitesini ve konforunu iyileştirmekL bantlı ışınlama, çeşitli bitkilerin kökleşme, filizlenme, çiçeklenme ve meyve verme ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, aynı zamanda insan vücuduna zarar vermez.

hakkında en son şirket haberleri LED sihirli ışık şeritlerinin on avantajı  5

 

Yumuşaklık, hafifçelik ve saf renk özellikleri nedeniyle, LED sihirli şeritler bina hatlarında, basamaklarda, kabinlerde, köprülerde, otellerde, KTV dekorasyon aydınlatmasında,reklam işaretleri üretimi, ve çeşitli büyük ölçekli animasyonların, kaligrafi ve resimlerin reklam tasarımında ve diğer yerlerde.Uygulama alanı daha da genişleyecek..